​Qeveria dhe përfaqësuesit e bizneseve diskutojnë për situatën pas rasteve të koronavirusit

Zëvendëskryeministri i parë në Qeverinë e Kosovës, Avdullah Hoti, së bashku me zëvendëskryeministrin Haki Abazi dhe ministren Rozeta Hajdari, kanë…

BQK: Bankat e Kosovës janë duke funksionuar normalisht

Banka Qendrore e Republikës së Kosovës, pas situatës së krijuar si rezultat i #Covid19, ka njoftuar se të gjitha bankat…

Barnatoret bujqësore nuk duhet të mbyllen

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, njofton se barnatoret bujqësore nuk mbyllen. Kjo ministri thotë se dje në vendimin…

516 raste të trajtuara për rritje të çmimeve

Pas rreth 1, 809 thirrjeve të pranuara nga qytetarët për rritje të çmimeve nga bizneset, inspektorët tatimor deri më tani…

Sfidë korrupsioni në ATK, Ligji për Sponsorizim sivjet zvogëlon të hyrat 25 milionë euro

Administrata Tatimore e Kosovës për dy muajt e parë të këtij viti ka inkasuar rreth 100 milionë euro ose 10…

Haxhiu paralajmëron bizneset: Kush nuk i lë pushim nënat vetushqyese penalizohet

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka paralajmëruar bizneset që nënat vetushqyese duhet të lirohen nga puna ndryshe do të penalizohen.…

Paralajmërohen ndëshkime të ashpra për manipulim të çmimeve

Kryeinspektori i Ministrisë së Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike, Lulzim Syla, bazuar në urdhëresën e ministres Rozeta…

Bursat evropiane pësojnë ulje të madhe

Bursat kryesore evropiane pësuan sot ulje të konsiderueshme, për shkak të pandemisë së koronavirusit të ri. Vlerat që u regjistruan…

Evidentohet rritja e çmimeve të produkteve ushqimore e farmaceutike në Ferizaj

Ferizaj ka nxjerrë inspektorët në terren pas informacioneve se ka fryrje të çmimeve në produkte ushqimore dhe farmaceutike, duke shfrytëzuar…

Nuk ka kufizim të mallrave Kosovë-Shqipëri

Ministri i Financave dhe Transfereve Besnik Bislimi  dhe ambasadori i  Shqipërisë në Kosovë Qemal Minxhozi, gjatë një takimi sot në…
error: