Sa fitohet në Gjermani? Ju mund të habiteni se çfarë ndikon në pagën tuaj

Duke përdorur statistikat e fundit, e përditshmja gjermane e biznesit Handelsblatt ka përpiluar një raport të veçantë që analizon të…

Murati prezanton masën 1.3 të Pakos së Ringjalljes Ekonomike

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati sot ka nënshkruar vendimin për përcaktimin e kritereve dhe kushteve lidhur me…

​Raportimi i KOSTT-it pa prezencën e mediave, opozita thotë se kjo ka ndodhur vetëm në komunizëm

Në mbledhjen e Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti  ku po raporton bordi dhe menaxhmenti i KOSTT-it lidhur me…

​Presidentja Osmani dekreton Ligjin për rishikimin e buxhetit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka dekretuar Ligjin për rishikim të buxhetit. “Duke u bazuar në kompetencat kushtetuese, Presidentja e…

Havolli: BQK vlerëson se kriptovalutat bartin rrezikshmëri të lartë

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti ka mbajtur sot dëgjimin e parë publik mbi nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”.…

Shënojnë rënie çmimet e prodhimeve blegtorale

Në tremujorin e dytë 2021, indeksi i çmimeve të prodhimeve blegtorale pati rënie me 8.64 për qind, ka bërë të…

​Kuvendi për gjashtë muaj shpenzoi rreth 4 milionë euro, mbi 3 milionë vetëm për paga dhe mëditje

Kuvendi i Kosovës në gjashtëmujorin e parë të vitit 2021 ka shpenzuar 3 milionë e 738 mijë euro. Pjesa dërrmuese…

​Marrëveshja financiare me Hungarinë, Murati: Kosova mund të marrë kredi prej 62 milionë euro

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere ka miratuar Projektligjin për ratifikimin e amendamentit numër 1  të marrëveshjes të lidhur ndërmjet…

Mes përplasjesh miratohen emrat për bord të AKP, kritikohet Vetëvendosje “është bërë Pronto 2”

Me debat e përplasje verbale mes deputetësh është përcjell mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, ku përkundër…

​“Vetëvendosje të ndryshojë emrin në Vetëkapje”, mes përplasjesh miratohen emrat për bord të AKP

Me debat e përplasje verbale mes deputetësh është përcjell mbledhja e Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, ku përkundër…
error: