​Shtetet e BP kanë nevojë për një fond të dedikuar për të siguruar një tranzicion të drejtë energjetik

Sa më i shpejtë të jetë angazhimi i një vendi për heqjen e thëngjillit, aq më e lartë do të…

Gashi: Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut do të çojë deri në fund mandatin

Kryetari i Partisë Alternativa, Afrim Gashi beson se Qeveria e re në Maqedoninë e Veriut, e cila pritet të votohet…

AKP miraton strategjinë për përmbylljen e proceseve kryesore të saj

Bordi i drejtorëve i Agjencisë Kosovare të Privatizimit (AKP), në mbledhjen e tij të jashtëzakonshme ka miratuar strategjinë e përmbylljes…

Muçostepa: Shumë i rëndësishëm krijimi i një tregu të përbashkët mes WB6

Kryetarja e Bashkimit të Dhomave të Tregtisë dhe Industrisë të Shqipërisë, Ines Muçostepa deklaron se Kosova do të duhej të…

​Rama: “Ballkani i hapur”, mekanizëm për të jetësuar procesin e Berlinit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në interpelancën e thirrur për të sqaruar nismën e “Ballkanit të Hapur” tha se kjo…

Punëtorët e Postës me protestë kërkojnë dorëheqjen e bordit të përkohshëm

Shoqata Sindikale “Posta”, ka protestuar sot para Postës së Kosovës, ku kërkuan dorëheqjen e parevokueshme të bordit të përkohshëm dhe…

​Rutte në Shqipëri, i shqetësuar për situatën në Bosnje dhe ndikimin ruso-kinezo-turk në Ballkan

Kryeministri holandez Mark Rutte qëndroi sot në Shqipëri ku pati një takim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Kreu i…

Marrëdhënia Kosovë-Serbi është kyçe për rajonin e Ballkanit

Ish Sekretari Përgjithshëm në detyrë i NATO-s Alessandro Minuto-Rizzo thotë se normalizimi i marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë është një…

Rama: Nuk janë të mira shenjat për Ballkanin Perëndimor

“Zhvillimet në Maqedoninë e Veriut dhe kriza në Bosnjë dhe Hercegovinë nuk janë shenja të mira për Ballkanin Perëndimor”, deklaroi…

​Zekiri: Vështirë të bindet Zaev për ta rimenduar dorëheqjen

Nënkryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM), Muhamed Zekiri, deklaroi se pavarësisht kundërshtimeve të partnerëve të koalicionit, Zoran Zaev vështirë…
error: