Nxehtë në Superligë, këto janë dy ndeshjet që zhvillohen sot

Xhiroja e 19 e Ipko Superligës së Kosovës në futboll vazhdon sot me dy ndeshje tjera interesante. Vëmendja është në…

Federata e Arteve Mikse Marciale jep detaje për meçet MMA

Federata e Arteve Mikse Marciale e Kosovës, sot mban konferencë, para mbajtjes së mbajtjes për herë të parë në Kosovë…

Bayerni shënon fitore

Bayern Munich e ka mposhtur sonte SC Paderbornin në “Allianz Arena”, me rezultat 3-2. Futbollistët e Byaern Munich u desh…

​MKRS reagon për rastin e futbollistit Ilija Iviq

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, pas komunikimit dhe konsultimit me Federatën e Futbollit të Kosovës dhe drejtuesit e Klubit…

Reagon edhe Flamurtari për rastin e lojtarit, Ilja Iviq (FOTO)

Vendimi për të luajtur për Kosovën i ka kushtuar shumë të riut serb nga Komuna e Graqanicës, Ilija Iviq. Pikërisht…

Kosova udhëton me dy mungesa për përballjen me Luksemburgun

Kombëtarja e Kosovës në basketboll, dje ka fituar ndeshjen e parë parakualifikuese ndaj Islandës me rezultatin 80:78. Ishte kjo fitorja…

Derbi mes Mabetex Prishtinës dhe Bashkimit

Të shtunën do të zhvillohet xhiroja e 12-të në Superligën e Femrave, ku derbi do të zhvillohet ndërmjet Mabetex Prishtinës…

Vendimi i Nuzës ishte i drejtë, kjo është arsyeja pse u anulua goli i Vushtrrisë (VIDEO)

Vushtrria ka pësuar humbjen e radhës, kësaj radhe është mposhtur në shtëpi nga Drita. Ndeshja përfundoi 2:3 në të mirë…

Drita fiton mes shumë polemikash në Vushtrri

Sot ka nisur java e 19-të e Superligës së Kosovës në futboll. Drita ka shënuar fitoren e dytë radhazi, pas…

Triumf i Kombëtares U19 në “Roma Caput Mundi”, në finale mundi Moldavinë

Në një ndeshje të fortë e të vështirë në ballafaqim me Moldavinë, Kombëtarja  e Kosovës U19 ka triumfuar me rezultat…