KMDLNJ dënon kërcënimin ndaj kryeparlamentares Vjosa Osmani

Sipas raportit të Policisë së Kosovës dhe burimeve brenda Kuvendit të Kosovës që i janë dhënë KMDLNj-së, kryetarja e Kuvendit…

Inaugurohen zyrat e reja të Bankës Qendrore të Kosovës

Sot është bërë inaugurimi i zyrave të reja të Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), falë mbështetjes së Komunës së Prishtinës…

Infektohet me COVID-19 një mjek i spitalit të Gjilanit

​Një mjek i Spitalit të Përgjithshëm të Gjilanit ka rezultuar pozitiv me COVID19, ndërsa në repartin infektiv të këtij spitali…

Dita Botërore e Gazetarëve Sportivë

Në botë ka shumë ngjarje sportive që njerëzit i përcjellin me pasion. Falë gazetarëve të sportit, miliona fansa në të…

Shkon në tre numri i rasteve aktive me COVID-19 në Malishevë

Numri i rasteve aktive me koronavirus në Komunën e Malishevës, ka shkuar në tre raste, pasi sonte është konfirmuar edhe…

SBASHK, i zhgënjyer me vendimin e Kushtetueses rreth Ligjit të pagave

Kreu i SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, nuk ka pritur që Kushtetuesja të hedhë poshtë Ligjin për paga të ish-qeverisë Haradinaj. Ai…

Serbi: Kapen me drogë njerëz të BIA-s, i dyshuar edhe një rus

Siç raportojnë mediat në Serbi, shtatë persona janë arrestuar të mërkurën, më 1 korrik, pasi janë gjetur të përfshirë në…

Sindikata e infermierëve reagon ndaj shpifjeve dhe akuzave të Federatës së Mjekëve dhe Blerim Sylës

Sindikata e infermierëve, mamive dhe profesionistëve tjerë ka reaguar ndaj siç thuhet shpifjeve dhe akuzave të Federatës së Mjekëve dhe…

Tahiri thotë se nuk ka diskutime rreth përfshirjes së PDK-së në Qeverinë Hoti

Ditëve të fundit janë shtuar zërat për përfshirjen e mundshme të Partisë Demokratike të Kosovës në Qeverinë Hoti. Madje po…

Veliu takohet me kryeshefat e agjencive të MPB-së

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, mbajti sot takim me kryeshefat e agjencive të MPB-së, me të cilët ka…