19 vjet nga marrëveshja për paqe mes Maqedonisë dhe kryengritësve shqiptarë

Më 5 korrik të vitit 2001, Qeveria e Maqedonisë dhe kryengritësit shqiptarë arrijnë marrëveshjen për paqe. Me këtë marrëveshje u…

Veteranët i përgjigjen Veselit: OVL UÇK i ka strukturat që vendosin si të veprojnë

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, i ka reaguar kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli i cili…

Këmbimet tregtare Kosovë-Shqipëri ulen mbi 30 përqind

Rënien e eksport-importeve gjatë këtij viti, ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, e sheh si pasojë te pandemisë, derisa…

Hoti: Pakoja e rimëkëmbjes ekonomike prioriteti i Qeverisë

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka zhvilluar një bashkëbisedim me drejtuesit e Odës Ekonomike të Kosovës dhe me ata të…

Festimi virtual i 4 korrikut në ambasadën e SHBA-së

Ambasada e Shteteve të Bashkuara këtë vit, feston 244 vjetorin e Ditës së Pavarësisë së kombit të tyre me temën…

1.296 raste aktive me Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se sot janë testuar gjithsej 304 mostra të marra nga Klinika…

Thaçi në familjen e Vasfije Krasniqi-Goodman

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka vizituar familjen e heroinës së gjallë Vasfije Krasniqi – Goodman, me vëllezërit e saj…

Ahmeti për 170 eurot e punëtorëve: Nuk po di më kujt t’ia apeloj këtë çështje

Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti duke komentuar mos dhënien e 170 eurove për punëtorët që nuk kanë punuar,…

Basha i premton kryeministrit Hoti heqjen e taksës rrugore posa të vije në pushtet

Edhe kryetari i PD-së, Lulëzim Basha sot ishte nikoqir i kryeministrit Avdullah Hoti, ku kanë diskutuar për sfidat e Kosovës…

Ministrja Bajrami dhe përfaqësuesit e OAK diskutojnë për situatën e sektorit privat

Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami në takimin e zhvilluar sot me përfaqësuesit e Odës së Afarizmit të Kosovës (OAK), ka…