Alpaca ndihmon shkencëtarët për vaksinën anti-Covid

Puna për prodhimin e një vaksine anticovid vazhdon në disa shtete të botës. Së fundi, shkencëtarët në Suedi po punojnë…

Hoti pranon letër urimi nga kryeministri i Çekisë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, ka pranuar një letër urimi për zgjedhjen e tij në krye të Qeverisë…

Tahiri: Ndarja e Kosovës ka vdekur

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri ka deklaruar se ndarja e Kosovës është projekt i vdekur dhe sa më shumë të…

Kosnett: ShBA do të mbështet Kosovën në përpjekjet për të përmirësuar marrëdhëniet rajonale

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti priti sot në një takim njoftues ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës…

​Kosnett: I falënderoj kosovarët që shfaqën brengat për vdekjen e George Floyd

Kosnett: I falënderoj kosovarët që shfaqën brengat për vdekjen e George Floyd Ambasadori i Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett ka…

Deputetët shqyrtojnë raportin financiar të MD-së, kërkojnë të zbatohen rekomandimet e auditorit

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike, në mbledhjen e sotme shqyrtoi raportin “Pasqyra vjetore financiare të Ministrisë së Drejtësisë”, me…

Kërkohet paraburgim për serbin që kërcënoi togerin e FSK-së

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti Përgjithshëm, ka kërkuar nga Gjykata kompetente në Gjilan, caktimin e masës së paraburgimit në afat…

Sulmohet seksualisht një femër në Prishtinë

Një femër në Prishtinë është sulmuar seksualisht nga një mashkull. Policia e Kosovës po e trajton rastin teksa i dyshuari…

Rikthehen të reshurat e shiut

 Sot dhe nesër mbi vendin do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta diellore. Vranësirat gjatë ditës,…

Haxhi Shala paralajmëron largimin nga Nisma

Shefi i Grupit Parlamentar i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka thënë për RTV Dukagjini” se nëse vazhdon të mos respektohen…