10 raste të reja me COVID në Prishtinë, reagon Shpend Ahmeti

Instituti i Shëndetit Publik të Kosovës ka bërë të ditur sot bilancin e rasteve të reja me koronavirus në 24…

Policia e Kosovës jep detaje nga aksident në Zabel të Ulët

Tetë persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti të rëndë sot në Zabel të Ultë të Komunës…

Muharremaj: Pandemia i dëmtoi shumë bizneset në Suharekë

Kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka deklaruar se pandemia Covid-19, i ka dëmtuar shumë bizneset dhe e ka…

GAP: Afër 40 mijë punëkërkues në katër muajt e parë të këtij viti

Instituti GAP ka analizuar ndikimin e hershëm të pandemisë COVID-19 në tregun e punës, si dhe ndikimin e masave intervenuese…

BDI i fton partitë shqiptare dhe qytetarët që ta mbështesin kauzën “kryeministri i parë shqiptar”

Bashkimi Demokratik për Integrim vlerëson që Marrëveshja paqësore e Ohrit po zbatohet, gjuha shqipe tani më është gjuhë zyrtare dhe…

Spanjë, hapen klubet e natës por nuk lejohet kërcimi

Autoritetet shtetërore kanë marrë vendimin që duke nisur nga java e ardhshme në Spanjë të hapen klubet e natës dhe…

Dita Botërore e sigurisë së ushqimit

Siguria e ushqimit dhe të ushqyerit e drejtë janë parakushte themelore për shëndet dhe mirëqeni të popullatës së një vendi…

Thaçi: Zhbllokimi i fondeve të MCC-së lajm i mirë, partneriteti i përhershëm me ShBA-në rrugë e vetme

Presidenti i vendit Hashim Thaçi e ka vlerësuar si lajm të mirë për Kosovën zhbllokimin e fondeve të MCC-së. Përmes…

​Totaj: Pakoja Emergjente u keqmenaxhua, si rezultat Kosovës i duhen 1.5 mlrd euro për rimëkëmbje

Partia Demokratike e Kosovës thotë se ekonomia e vendit tonë, janë buzë greminës si shkak i qeverisë Kurti dhe një…

Totaj: Pakoja Emergjente u keqmenaxhua, si rezultat Kosovës i duhen 1.5 mlrd euro për rimëkëmbje

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Shaqir Totaj tha se taksa e reciprociteti, po abuzohen nga parti të caktuara politike.…