IKSHPK ka një njoftim të rëndësishëm për qytetarët

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që të vazhdojnë respektimin e  rekomandimeve të institucioneve…

Moti sot në Kosovë

Sot parashihet të mbajë mot kryesisht i qetë, me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet…

Kujtohet Nexhmije Pagarusha në datëlindjen e saj  

Para 87 vjetësh u lind Nexhmije Pagarusha, e njohur si ikona e muzikës shqiptare. Veprimtaria e saj muzikore 50-vjeçare është…

9 raste aktive në Prishtinë dalin negative në testimin e parë

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti iu ka gëzuar faktit se kryeqyteti vazhdon të mos ketë raste të reja…

Arrin në 82 numri i të shëruarve nga COVID-19 në Ferizaj

Ferizaj është komuna që është prekur më së shumti me raste të koronavirusit në nivel të vendit. Fatmirësisht, ditëve të…

Mbi 4000 familje në Ferizaj ndihmohen me pako ushqimore dhe higjienike

Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, ka bërë të ditur se gjatë ditëve me pandemi kanë ndihmuar më shumë…

Haradinaj përkujton vëllain e tij: Atdheu çdoherë të nderon, Luan

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj, ka përkujtuar sot vëllain e tij të rënë heroikisht në luftën e UÇK-së Luan Haradinaj,…

Mustafa: Kosova ka nevojë për qeveri që siguron partneritet me Bashkimin Evropian

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, me ftesë të presidentit Donald Tusk, mori sot pjesë në video-konferencën…

Republikani Ratcliffe zëvendëson Richard Grenell në krye të inteligjencës amerikane

Komiteti i inteligjencës së Senatit ka mbajtur një seancë dëgjimore për konfirmimin e kongresistit nga radhët e republikanëve John Ratcliffe…

Veseli: Sektori i teknologjisë informative ka potencial të madh zhvillimor

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka diskutuar sot nëpërmjet një video konference me disa nga përfaqësuesit më të njohur të…