Sulmohet seksualisht një femër në Prishtinë

Një femër në Prishtinë është sulmuar seksualisht nga një mashkull. Policia e Kosovës po e trajton rastin teksa i dyshuari…

Rikthehen të reshurat e shiut

 Sot dhe nesër mbi vendin do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta diellore. Vranësirat gjatë ditës,…

Haxhi Shala paralajmëron largimin nga Nisma

Shefi i Grupit Parlamentar i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka thënë për RTV Dukagjini” se nëse vazhdon të mos respektohen…

Shala: Thaçi dhe Haradinaj erdhën së bashku, votën ua dhashë atyre

Deputeti nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka thënë se nuk e ka ditur që janë vetëm 60 vota…

MPJ thirrje bashkatdhetarëve: Mos u nisni drejt Kosovës pa dokumentacion të rregullt

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës i fton të gjithë bashkatdhetarët që të mos nisen…

Arrestohen dy të dyshuar për fajde

Policia e Kosovës, konkretisht Njësia për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit-Gjilan, pas pranimit të disa informatave para disa muajsh,…

Rrahu një qytetar, arrestohet dhe suspendohet një zyrtar policor

Inspektorati Policor i Kosovës ka arrestuar një zyrtar të Policisë së Kosovës, pas marrjes së informatave se i njëjti mbrëmë…

Hoti viziton Ministrinë e Shëndetësisë

Në vazhdën e takimeve në ditën e parë të punës, kryeministri Avdullah Hoti pasditen e sotme ka vizituar Ministrinë e…

Nënkryetarja e VV-së, referuar Thaçit: Po merr rolin e diktatorit

Lëvizja Vetëvendosje po konsideron se veprimi i djeshëm i truprojave të presidentit Thaçi e kanë cenuar demokracinë në Kosovë dhe…

Kollçaku: Dhuna e truprojave të Thaçit cenoi demokracinë

Lëvizja Vetëvendosje po konsideron se veprimi i djeshëm i truprojave të presidentit Thaçi e ka cenuar demokracinë në Kosovë dhe…