Aksioni Brezovica, ndalohen katër persona – në mesin e tyre edhe ish-sekretari i MI-së

Prokuroria Themelore në Ferizaj, në bazë të urdhëresës së lëshuar nga Gjykata Themelore në Ferizaj, sot ka realizuar aksionin “Brezovica…

Munishi parashikon finalen e Kupës së Kosovës ndërmjet Dritës dhe Llapit

Trofeu i Kupës së Kosovës për edicionin garues 2021/22 do të diskutohet sot ndërmjet dy skuadrave shumë të forta të…

Drita dhe Llapi sot përballen në finalen e Kupës së Kosovës

Sot në mbrëmje, me fillim nga ora 20:00 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet finalja e Kupës…

Rama pas finales: Shqipëria la përshtypje fantastike në të gjithë Evropën

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka thënë se Shqipëria ka lënë përshtypje fantastike në sytë e Evropës me organizimin e…

Si të mbijetoni në një vend pune që nuk funksionon si duhet

Vendet e punës të cilat nuk funksionojnë në mënyrë normale mund të jenë deri diku qesharake, kur tregoni ndonjë ngjarje…

​SHBA, BE dhe BM mbështesin hetimin e krimeve të luftës në Ukrainë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Bashkimi Evropian dhe Britania e Madhe do të ndihmojnë Ukrainën në hetimin e krimeve të…

​Ngjarjet e datës 26 maj

Kuvendi Komunal i Gjilanit mban mbledhjen e gjashtë (Salla e mbledhjeve te ish-objekti i gjykatës, ora 09:00) Kuvendi i Kosovës…

​Dëshmitari shqiptar tregon tragjedinë në Teksas: Ishte e tmerrshme

Tragjedia në Uvalde të Teksasit (SHBA), ku 18-vjeçari Salvador Ramos, me armë zjarri vrau 19 fëmijë dhe dy të rritur…

Kurti takoi drejtues të ndërmarrjeve në Zvicër

Kryeministri Albin Kurti ka takuar drejtuesit e ndërmarrjeve zvicerane në Cyrih me të cilët ka biseduar mbi rritjen e investimeve…

Roma-Feyenoord, formacionet zyrtare të finales së Ligës së Konferencës

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet një ndeshje tejet interesante, ku skuadra italiane Roma dhe ajo holandeze…