​Reja publikon listën e lojtarëve të ftuar për 3 sfidat e Kombëtares

Kombëtarja shqiptare ka nisur përgatitjet për dy ndeshjet e Ligës së Kombeve që luhen në muajin qershor, ato ndaj nda…

​Kharkiv goditet nga sulme të reja ruse, dy javë pasi jeta kishte filluar të kthehej në normalitet

Artileria ruse ka goditur qytetin e Kharkiv-it për herë të parë në dy javë, pikërisht kur jeta në qytetin e…

​25 vjet nga vdekja e Shkrelit

Azem Shkreli zë vend në krye të poezisë aktuale shqiptare. Krahas cilësisë, poezia e Shkrelit shënoi kthesë në rrjedhat e…

​Ngjarjet e datës 27 maj

Në Ditën Botërore të Sklerozës Multiple mbahet konferenca “Qasjet aktuale në diagnostikimin dhe menaxhimin e pacientëve me sklerozë multiple” (Four…

​Abazoviq konfirmon pjesëmarrjen në takimin e radhës të Ballkanit të Hapur

Kryeministri i Malit te Zi, Dritan Abazoviq, ka konfirmuar se do të marrë pjesë në takimin e radhës të “Open…

Kurti kërkon mbështetje për Shaip Kamberin në zgjedhjet e përsëritura në Tërnoc

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka kërkuar mbështetjen për Shaip Kamberin dhe Koalicionin e Shqiptarëve të Luginës në zgjedhjet e…

Gooool, zhbllokohet rezultati mes Dritës dhe Llapit

Ende pa u zhvilluar minuta e 10’ e finales së Kupës së Kosovës dhe tanimë është shënuar goli i parë…

LDK përfshin kërkesat e qytetarëve në programin “Lidhja për të Ardhmen”

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka filluar sot takimet me qytetarët e Kosovës. Në kuadër të diskutimit sot në Lipjan,…

​Nëntë raste të reja me COVID

Në 24-orëshin e fundit janë shënuar nëntë raste të reja me COVID-19 në Kosovë, ndërsa nuk është shënuar asnjë rast…

Ministri Sveçla viziton Katarin

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, me ftesë të kryeministrit dhe ministrit të Punëve të Brendshme sheik Khalid bin…