Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Persona të maskuar i futen në shtëpi, e plagosin me armë zjarri

Një plagosje me armë zjarri është raportuar në fshatin Nobërgjan të komunës së Pejës. Siç bëhet e ditur në raportin…

Dita Ndërkombëtare për Mbrojtjen e Klimës

Derisa sot në shënohet Dita Ndërkombëtare për Mbrojtjen e Klimës, temperatura mbi sipërfaqen e tokës është rritur me një gradë…

KOK dhe KOKSh nënshkruajnë Memorandum Bashkëpunimi

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) në krye me presidentin e ri Ismet Krasniqi dhe stafin e tij pritën sot në…

Qendra Mjekësore e FSK-së bëhet me 100 respiratorë

100 respiratorë i janë dhuruar Ministrisë së Mbrojtjes nga shteti i Norvegjisë, donacion ky që arrin vlerën rreth një milion…

Vlerësohet kontributi i artistit Ismet Bogujevci

Familjarë, miq, bashkëpunëtorë, përfaqësues të institucioneve e qytetarë të shumtë kanë bërë sot homazhe pranë arkivolit të doajenit të muzikës…

Hoxhaj: Përgjegjësi për rrezikimin e jetës së të moshuarve sot, Albin Kurti dezertoi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj në një konferencë për media ka kritikuar Qeverinë Kurti për dështimin e…

Ndërhyri policia në sallën “1 Tetori”, vendoset kontrolli (Foto)

Policia e Kosovës ka ndërhyrë për ta vënë nën kontroll tollovinë që u krijua para sallës “1 Tetori”, në Prishtinë,…

Tahiri: Çështje ditësh nënshkrimi i kontratave me bizneset që do të vendosen në zonën ekonomike

Komuna e Vushtrrisë brenda ditësh do të nënshkruajë kontratat individuale me bizneset që janë përzgjedhur për t’u vendosur në zonën…

​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat herë–herë parashihen…

Vdes doajeni i muzikës popullore dhe folklorit shqiptar, Ismet Bogujevci

Sot ka ndërruar jetë figura e çmuar e kulturës kosovare, doajeni i muzikës popullore dhe folklorit shqiptar, Ismet Bogujevci. Për…
error: