Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Prindërit protestojnë ndaj vendimit të gjykatës

Rreth 20 prindër të nxënësve të shkollave të mesme që morën pjesë në rrahjen e fundit midis dy grupeve të…

Shtohen kapacitetet e numërimit në QNR, rinumërimi pritet të përfundojë të premten

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve pritet që në fillim të javës së ardhshme të shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14…

Pandemia ndikoi në uljen e dhuruesve të gjakut, situata me rezervat në Transfuzion e kënaqshme

Qendra Kombëtare për Transfuzion të Gjakut, pas aksioneve të shumta vullnetare, ka arritur që të sigurojë rezerva të kënaqshme të…

Haradinaj kritikon LVV-në për qasjen ndaj dialogut dhe pjesëmarrjen në zgjedhjet në Shqipëri

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje, për idenë që dialogu të vazhdojë me serbët lokal, si dhe…

Prezantohet projekti që synon të përmirësojë cilësinë në arsim

Agjencia e Kosovës për Akreditim (AKA) ka bërë prezentimin e Manualit për Ekspertë të mbështetur nga HERAS Plus.  Ky projekt…

525 tiketa për mosrespektim të masave anti-COVID

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit në qytete të ndryshme të Kosovës, ka shqiptuar 525…

​Përfaqësimi i parë i Kosovës me flamurin shtetëror në garat ndërkombëtare

Kosova u përfaqësua për herë të parë me flamurin e saj shtetëror në një garë zyrtare ndërkombëtare, në Kampionatin Botëror…

Armend Thaçi e Albulena Gërvalla sportistët më të mirë të vitit në Prishtinë

Drejtoria për Sport e Komunës së Prishtinës ka organizuar Ceremoninë e Laureatëve 2020 ku u ndanë çmimet për sportistët më…

​Berisha për humbjen nga Sllovakia: Ndikoi lodhja por na munguan edhe tifozët

Kombëtarja e Kosovës në basketboll nuk arriti që të vazhdojë kualifikimet për në Kampionatit Botëror 2023 pas dy humbjeve radhazi…

Sulmi ndaj djalit të Rashiqit, ambasadori Rohde takon Goran Rakiqin

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë Jorn Rohde ka takuar sot kreun e Listës Serbe Goran Rakiq, me të cilin ka…
error: