Vjosa Osmani takon ministrin e jashtëm kroat

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka filluar takimin me ministrin e Punëve të Jashtme të Kroacisë, Gordan Grliq Radman. Në…

16.050 me Covid-19 dhe 641 të vdekur që nga paraqitja e pandemisë në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare…

Vazhdon dezinfektimi në Lipjan

Në Komunën e Lipjanit edhe sot ka vazhduar dezinfektimi i rrugëve dhe sheshit të qytetit. Komuna e Lipjanit thotë se…