OBSH ngre rrezikun në “shumë i lartë” për koronavirusin

Organizata Botërore e Shëndetësisë këtë të premte është shprehur se rreziku ndaj koronavirusit është ngritur nga “i lartë” në “shumë…

Koronavirus mbërrin në SHBA, konfirmohen 3 raste

Koronavirus ka mbërritur edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Sipas mediave të huaja në SHBA konfirmohen 3 raste me…

FAZ: Kosova në konflikt me Amerikën, “z.Kurti po bën gabim serioz”

Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) sot ka publikuar një shkrim, që i është kushtuar zhvillimeve të fundit politike në Kosovë. FAZ…

Limaj thotë se VV ka ardhur në pushtet me kauza shpifëse dhe mashtruese

Kauzat 15 vjeçare të Lëvizjes Vetëvendosje, për 20 ditë janë hedhur në kosh. Partia që sot është në pushtet e…

Mustafa konfirmon takimin me Kurtin

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa pas takimit në grupin parlamentar ka konfirmuar se sot do të ketë…

AAK: Heqja e taksës gabim, Serbia nuk ka ndryshuar pozicion ndaj Kosovës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës po paralajmëron protesta në mënyrë që të kundërshtojë qeverinë për heqjen e taksës. Kjo parti…

Kurti shkarkon dy borde të tjera dhe anulon vendimin për akcizën e duhanit

Qeveria e Kosovës ka vazhduar avazin e shkarkimeve të ndërmarrjeve të bordeve publike. Në mbledhjen e sotme fatin e njëjtë…

FSSHK-Kurtit: Mos harroni ligjin e pagave

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës me një letër publike iu ka drejtuar kryeministrit Kurti dhe Qeverisë së Republikës…

Bora mbulon Prishtinën

Edhe sot ka nisur të bie borë në kryeqytet. Instituti Hidrometeorologjik ka paralajmëruar se në pjesën e dytë parashihen reshje…

Vitia: S’ka asnjë rast me koronaviurs

Ministri i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale,  Arben Vitia ka deklaruar se në Kosovë akoma nuk është identifikuar dhe diagnosifikuar asnjë…