Hoti i kundërpërgjigjet Haradinajt: S’ka nevojë për asnjë konferencë për dialogun me Serbinë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti iu ka kundërpërgjigjur Ramush Haradinaj, duke thënë se nuk ka nevojë për asnjë konferencë rreth…

Haradinaj: Kurti e Osmani janë axhami politikë, e ofertuan herët heqjen e taksës

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i ka vlerësuar “axhami politikë” kryeministrin Abin Kurti dhe kryekuvendaren Vjosa Osmani, të cilët ka…

Gratë s’festojnë, marshojnë dhe kërkojnë të drejtat e tyre

Dhjetëra gra e burra kanë marshuar drejt rrugëve të Prishtinës, me rastin e ditës Ndërkombëtare të Gruas, duke kërkuar fuqizimin…

OKB: Arritjet në barazinë gjinore ndodhen në rrezik

25 vjet pas platformës së Pekinit për të drejtat e grave, OKB pubikon një raport për të verifikuar arritjet dhe…

​Hysamedin Feraj: Rugova ka qenë kundër qëndrimit amerikan

Hysamedin Feraj: Rugova ka qenë kundër qëndrimit amerikan Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysamedin Feraj ka theksuar se pjesa më e…

Arrestohet për shitje të mishit me prejardhje të dyshimtë

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për prodhim dhe vënie në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimorë…

​Nuk janë të prekur nga koronavirusi dy personat që po trajtohen në QKUK

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK), ka njoftuar se në Kosovë nuk ka asnjë rast me koronavirus. Sipas…

NISMA kërkon dorëheqjen e Blerim Rekës: Serbia për dalje në det ka vrarë mijëra shqiptarë

Nisma Socialdemokrate ka reaguar ndaj deklaratës se ministrit të Integrimeve, Blerim Reka se Kosova mund të bëj një kompromis me…

Kurti në ditën e mësuesit: S’kam prioritet më të lartë se kthimin e dinjitetit të mësuesit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se si shef ekzekutivi nuk ka prioritet më të lartë se kthimi i…

Dallimet për taksën, Kosova në “mëdyshje” nga cilët aleat ndërkombëtar të rreshtohet

Taksa 100 përqind ndaj Serbisë, ka shpërfaqur dallimet mes aleatëve ndërkombëtar të Kosovës. ShBA-të përmes përfaqësuesit të tyre, Richard Grenell…