Tentim vrasje në Pejë, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar në fshatin Kryshec të Pejës, pasi nga një veturë ka shtënë me armë zjarri në drejtim…

Sulmohet seksualisht një vajzë në Prizren

Një vajzë ka raportuar se është sulmuar seksualisht nga i dyshuari mashkull kosovar. Rasti ka ndodhur dje pasdite në Prizren,…

​Punëtori që merrej me sinjalistikën goditet nga vetura, humb jetën 45-vjeçari

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi është regjistruar mbrëmjen e së martës në aksin nacional Berat-Fier. Ngjarja ndodhi…

Kompania në shërbimet e outsourcing “SPEEEX” hap objektin e saj të ri

Kompania e specializuar në shërbimet e outsourcing “SPEEEX”, ka hapur sot objektin e ri. Në ceremoninë e hapjes morën pjesë…

Inspektime në furrat e bukës në Gjilan pas raportimeve për rritje të çmimeve

Gjatë inspektimeve të inspektorëve të tregut të MINT në bashkëpunim me ATK-së, ka rezultuar se nga 22 pika të karburantit…

Çmimet e bukës, Kurti: Do të marrim masa

Shefi i ekzekutivit, Albin Kurti ka deklaruar se janë duke parë me shqetësim rritjen e çmimit të bukës dhe se…

​Mes tensionesh e akuzash Hajdari raporton për investitorët strategjikë

Me tensione, akuza dhe kundër akuza është zhvilluar raportimi i ministres së Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari në Komisionin…

​Raportimi i Hajdarit me tensione, kësaj radhe përplasje mes Lekajt dhe Hysenit

Vazhdojnë përplasjet ndërmjet pozitës dhe opozitës në Komisionin për Ekonomi lidhur me investimet strategjike në Kosovë. Kësaj radhe përplasja ndodhi…

​“A ke interesa direkte”, përplasje mes Mujës e Shalës në Komisionin për Ekonomi

Deputetët e pozitës dhe opozitës janë përplasur në Komisionin për Ekonomi për investitorët strategjikë në Kosovë. Derisa kryetari i Komisionit…

​Mbi 40 kompani kanë aplikuar për statusin e investitorit strategjik, prin sektori i energjisë

Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, gjatë raportimit në Komisionin për Ekonomi lidhur me investimet strategjike në vend,…