Aktakuzë kundër dy policëve për keqtrajtim gjatë detyrës zyrtare dhe lëndim trupor

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar se pas zhvillimit të hetimeve, mbledhjes dhe analizimit të provave, ka ngritur aktakuzë ndaj…

Parandalohet kontrabanda e 2400 litrave alkool etilik në veri të Mitrovicës

Njësitet Antikontrabandës të Doganës së Kosovës në bashkëpunim dhe përkrahje të Policisë së Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin e 2400 litrave…

​Historia e himnit të Francës

Më 30 qershor 1792 në Paris u këndua për herë të parë Marsejeza si këngë lufte. Konventa e miratoi atë…

Osmani e quan historike ftesën për hyrjen e Finlandës e Suedisë në NATO

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani e ka quajtur historik vendimin e sotëm të NATO-së për të ftuar Suedinë dhe Finlandën…

Rama i kërkon NATO-s ta ftojë Kosovën në Partneritetin për Paqe

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama mori pjesë sot në samitin e NATO-s në Madrid. Ai me këtë rast kërkoi që…

Aksion i madh policor në 6 komuna, arrestohen 11 persona

Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, pas hetimeve disa mujore, nën dyshimin për keqpërdorime në Agjensionin për Zhvillimin…

MASHTI distancohet nga zgjedhjet e anëtarëve të këshillit drejtues të UP-së

Ministrja e Arsimit Arberie Nagavci ka deklaruar se ministria që drejton distancohet nga përzgjedhja e anëtarëve të këshillit drejtues të…

177 raste të reja me COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 986 testime, nga të cilat kanë rezultuar…

Shoqëria Civile: Plagjiatura të lihet jashtë cilitdo institucion

Tridhjetë e pesë organizata të shoqërisë civile nëpërmjet një deklarate i kanë bërë thirrje Qeverisë që të shfrytëzojë mundësinë përmes…

KPK i kërkon Avokatit të Popullit referimin e Ligjit për KPK-në në Kushtetuese

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK), ka njoftuar se ka bërë kërkesë në Institucionin e Avokatit të Popullit për referimin e…