Ambasada e Shqipërisë në Itali: Duhet të respektohen masat e urdhëruara

Pas bilanceve të fundit në Itali ku konfirmohet se të prekurit me koronavirus po rriten me shpejtësi, ka ardhur edhe…

Erion Haxhnikaj ka nevojë për ndihmë, nesër takimi në komunën e Deçanit

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka njoftuar se i shtyrë nga kërkesat e shumta që iu janë adresuar…

Koronavirusi në Itali, deri tani nuk ka informacione për shqiptarë të prekur

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, deklaroi sot se së bashku me Ambasadën e Republikës së Shqipërisë…

Rama: Koronavirusi nuk e ka prekur Shqipërisë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka njoftuar se koronavirusi nuk e ka prekur Shqipërisë, por si për të gjithë botën,…

​Buxheti 3 miliardësh, kërkohet program i qartë qeverisës dhe mosrritje të tatimeve

Vlera e buxhetit prej 3 miliardë eurosh po konsiderohet ambicioze, por jo edhe e paarritshme nëse luftohet informaliteti ekonomik. Megjithatë,…

Zgjedhjet në Maqedoni, VMRO-DPMNE nuk mohon bisedimet me partitë shqiptare

VMRO-DPMNE-ja është në bisedime me më shumë parti politike për koalicion para dhe pas zgjedhor, duke mos përjashtuar edhe subjektet…

Hoxha i Nismës i drejtohet VV-së: Tash durojeni vezët

Anëtari i kryesisë së Nismës Socialdemokrate, Fazli Hoxha, reagoi ndaj një deklarata të nënkryetares së Kuvendit të Kosovës, Arbërie Nagavci…

Aksident i rëndë në Gramsh, 2 të vdekur dhe 8 të plagosur  

Një aksident komunikacioni me fatalitet, ka ndodhur sonte në Gramsh të Shqipërisë. Siç raporton Top Channel, dy persona kanë humbur…

Mjeku i njohur nga bota, operon pacientë në QKUK

Në Klinikën e Kirurgjisë Torakale të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, kirurgu i njohur botëror, dr. Diego Gonzales Rivas, nën…

Interesim i jashtëzakonshëm për ndeshjen Maqedoni-Kosovë, Dardanët premtojnë spektakël

Kosova nuk ka arritur që të sigurojë një vend në Kampionatin Evropian nëpërmjet ndeshjeve kualifikuese, mirëpo djelmoshat tanë tanimë kanë…
error: