Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Lajçak ”kthen” Kosovën në Serbi – video

Një hartë që e tregon Kosovën pjesë integrale të Serbisë, madje as pa ndarjen administrative sipas Rezolutës 1244 të OKB-së,…

Përfundon seanca ndaj ish-krerëve të OVL-UÇK, mbrojtja kërkon 20 korrikun afat për dorëzimin e dosjes paraprake

Në konferencën e sotme mbi ecurinë e çështjes së ish-krerëve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, që është…

Parlamenti Evropian: Pavarësia e Kosovës e pakthyeshme

Deputetët e Komisionit të Punëve të Jashtme mirëpritën angazhimin e vazhdueshëm dhe të fortë të Kosovës për të përparuar në…

Mungon mbrojtja e të akuzuarit për vrasjen e Kujtim Veselit, shtyhet seanca

Seanca për shqyrtimin e ankesës për rritjen e dënimit për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit është shtyrë për datën…

Shtyhet seanca për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit

Është shtyrë seanca  për shqyrtimin e ankesës për rritjen e dënimit për rastin e vrasjes së Kujtim Veselit. Avokatja e…

Miratohen aplikacionet për grante investuese dhe të asistencës teknike të Kornizës Investuese të Ballkanit Perëndimor

Sot u mbajt takimi i radhës i Komisionit për Planifikim Strategjik, i kryesuar nga Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti. Në…

​Fauci: Vaksinimi do ta ndryshojë situatën

“Pandemia dhe numri i lartë i viktimave do të vihet shpejt nën kontroll nga procesi i vaksinimit”. Këtë njoftoi për…

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë dy ditëve të ardhshme mbi vendin tonë do të mbajë…

Haziri: Çështje ditësh mbajtja e kuvendit zgjedhor të LDK-së

Nënkryetari i dorëhequr i LDK-së, Lutfi Haziri, është shprehur se mbajtja e kuvendit të jashtëzakonshëm të kësaj partie është shumë…

​Oda e Hotelerisë dhe Turizmit kundër shtrëngimit të masave: 60% e bizneseve do të falimentonin

Bizneset po vuajnë pasojat e pandemisë dhe fjalët se me rritjen e ndjeshme të rasteve me COVID mund të çojnë…
error: