Çështja e mandatit të Arifit dhe kërkesa e Pacollit shqyrtohen në komision

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe mbikëqyrjen e Agjencisë kundër Korrupsionit sot do të mblidhet për të…

Dita Ndërkombëtare e Infermiereve

Sot është 12 Maji – Dita Ndërkombëtare e Infermiereve, e cila përkon me 200-vjetorin e lindjes së Florence Nightingale, e…

Osmani: Kosova s’mund të heshtë përballë spastrimit të heshtur etnik serb në Luginën e Preshevës

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani është deklaruar rreth çështjes së shqiptarëve të Luginës së Preshevës dhe spastrimit të…

Nis projekti i elektrifikimit në bjeshkët e Deçanit

Komuna e Deçanit sot ka filluar projektin e elektrifikimit në bjeshkët e kësaj komune. Kryetari Bashkim Ramosaj ka thënë se…

400 kadetë ushtarak rus të infektuar me koronavirus

Më 9 maj, Rusia shënoi 75 vjetorin e fitores Sovjetike kundër Gjermanisë naziste në Luftën e Dytë Botërore, por vetëm…

Lajçak: BE ‘dorë për dore’ me SHBA në dialogun Kosovë-Serbi

Në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, Bashkimi Evropian duhet të shkojë “dorë për dore” me Shtetet e Bashkuara, tha përfaqësuesi…

​Vetëizolohet Kurti, një zyrtar qeveritar ka pasur kontakt të ngushtë me një të infektuar

Kryeministri Albin Kurti prej sot është në vetëizolim pasi një zyrtar i Ministrisë së Integrimeve Evropiane ka pasur kontakt të…

Sulme ndaj bashkëshortes dhe rrahje në mes familjes, raportohen 6 raste

Dhuna në familje vazhdon në kohen e pandemisë. Në raportin e fundit të policisë, janë raportuar gjashtë raste, ku viktima…

IKSHPK kërkon nga institucionet për mbajtjen e rendit angazhim të shtuar gjatë ditëve të ardhshme

Pas shtimit të numrit të rasteve të reja me koronavirus brenda 24 orëve në nivel vendi, IKSHPK apelon qytetarët që…

Izolimi nga pandemia shton numrin e rasteve të dhunës në familje

Izolimi në kohën pandemie ka ndikuar në shtimin e numrit të rasteve të dhunës në familje. Sipas Policisë së Kosovës…