Historianët: Zbatimi i vendimit për pronat në Deçan fut Kosovën në rrugë pa kthim

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan, ka reaguar sot ndaj, siç thuhet, presioneve të ambasadorëve të…

Rinovimet për efiçiencë, inaugurohet renovimi i një prej ndërtesave në Mitrovicë

Një delegacion i MCC-së nga Uashingtoni, i kryesuar nga zëvendëspresidentja Alicia Mandaville ka vizituar sot në Mitrovicë një prej ndërtesave…

Anëtarët e Komisionit për Shëndetësi ngrisin si shqetësim mospagesën e stafit mbështetës

Mospagesa e mbi 1 mijë e 200 profesionistëve shëndetësor të angazhuar nga Ministria e Shëndetësisë për menaxhim të pandemisë COVID-19,…

Sërish alarm për bombë në Rektoratin e UP-së (Foto)

Për herë të dytë brenda pak kohësh në adresën e Rektoratit të Universitetit të Prishtinës ka shkuar një kërcënim për…

Aprovohet plani për punësimin e të rinjve

Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve ka njoftuar se pas përfundimit të analizës së detajuar mbi numrin dhe karakteristikat demografike…

Stafi mbështetës paralajmërojnë protestë, mbështetet nga Sindikata e Infermierëve

Sindikata e Infermierëve të Kosovës dështimin në ekzekutim të pagave tash e pothuajse 3 muaj për stafin mbështetës pranuar nga…

ATK për dy ditë mbledh afër 1 milion euro borxhe

Trajtimi i borxheve ndaj tatimpaguesve, të cilët nuk iu kanë përgjigjur kërkesave të ATK-së për pagesën e obligimeve tatimore, ka…

Presidentja Osmani nderon presidentin historik, Ibrahim Rugova

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, në Ditën e Presidentit, bashkë me ekipin e saj ka bërë homazhe te…

Grabitje e armatosur në Prishtinë, tre të arrestuar

Tre persona janë arrestuar në Prishtinë, pasi që të njëjtit nën kërcënimin e armës kanë grabitur nga viktima mashkull para…

Rritet numri i turistëve në Butrint, rreth 4 mijë në katër muaj

Qyteti antik i Butrintit, 20 km larg Sarandës, gjatë muajve të parë të këtij viti ka shënuar një fluks turistësh…