Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

MSh: Në fundjavë do të vaksinohen vetëm personat e kontaktuar

Ministria e Shëndetësisë njofton qytetarët e Republikës së Kosovës se procesi i vaksinimit kundër COVID-19 vazhdon edhe gjatë ditëve të…

Policia patrullime në mbarë vendin, apelon për respektim të masave antiCovid

Në tërë vendin, patrullat policore po realizojnë detyrat e tyre në shërbim të qytetarëve, duke ofruar siguri dhe duke realizuar…

Zemaj: Albin Kurti e Arben Vitia sot kanë rrezikuar qytetarët e Kosovës

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e ka quajtur papërgjegjësi totale tollovinë e krijuar sot tek salla “1 tetori”, në Prishtinë,…

​LDK kritikon qeverinë për tollovinë te “1 Tetori”: I dërguan drejt vdekjes baballarët dhe nënat

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e ka quajtur papërgjegjësi totale tollovinë e krijuar sot tek salla “1 Tetori” në Prishtinë…

Hoxhaj: Kjo është pasqyra e një qeverisje pa plan e program

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj ka reaguar pas krijimit të tollovive në sallën…

​Dita e pestë e konfliktit në Lindjen e Mesme, Izraeli intensifikon sulmet në Gaza

Ushtria izraelite ka intensifikuar sulmet ndaj Gazës, ndërsa militantët palestinezë vazhdojnë të qëllojnë me raketa në Izrael në ditën e…

Kurti: Brezat e luftëtarëve tanë kanë bartur pishtarin e lirisë nga njëri te tjetri

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, në 40-vjetorin e vrasjes nga forcat serbe…

MSh ende pa kontratë për vaksina, opozita e akuzon për neglizhencë

Kosova vazhdon të jetë vendi i vetëm në Evropë i cili nuk ka nënshkruar kontratë për blerjen e dozave të…

Zbulohet busti i heronjve, Emin Lati, Nebih, Tahir e Beqir Meha

Komuna e Skenderajt me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve të Kosovës, Nebih e Tahir Meha,…

Shtohet fluksi i udhëtarëve në Aeroportin e Prishtinës, shkak festa e Bajramit

Mërgimtarë të shumtë nga Zvicra dhe Gjermania u nisën për Kosovë këto ditë në prag të festës së Fitër Bajramit,…
error: