Osmani: E ardhmja evropiane është ambicia jonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani edhe një herë ka ripërsëritur se, si vendi me përmirësimin më të madh në sundimin…

S’ka kaluar Trusti, Besnik Tahiri: Zoti pa ju vra mos e lashtë!

Përkundër që në mbledhjen e sotme të Komisionit për Buxhet dhe Financa ishte konstatuar miratimi në parim i Projektligjit që…

Muja: S’ka kaluar Trusti, do të duhej të ishin 5 vota pro

Përkundër që në mbledhjen e Komisionit për Buxhet dhe Financa që është mbajtur gjatë ditës ishte konstatuar votimi në parim…

Dënohen me 21 vjet burgim të akuzuarit për vjedhjen e 2.1 milionë eurove nga Thesari i Shtetit

Gjykata Themelore në Prishtinë sot ka informuar se ka shpallur aktgjykimin kundër të akuzuarve  L.G dhe K.SH për vjedhjen e…

​KQZ-ja vazhdon përgatitjet përkundër incidenteve, Radoniqi: Jemi të angazhuar për zgjedhje demokratike në veri

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, ka thënë se kanë marrë të gjithë hapat për përgatitjen e zgjedhjeve…

Vasfije Krasniqi kërkon që lulëkuqja me katër petale të bëhet simbol unik i përkujtimit të gjenocidit në Kosovë

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, Vasfije Krasniqi-Goodman kërkon nga Institucionet e Kosovës që të miratojnë kërkesën e Qendrës “Gjenocidi në…

Escobar vjen të hënën në Prishtinë

I dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar do të vizitojë Prishtinën të hënën e ardhshme, për…

LDK-ja kërkon nga qeveria qartësi dhe plan konkret për gjendjen në veri

Lidhja Demokratike e Kosovës ka dënuar sulmet e sotme në veri të vendit ndaj zyrtarëve policorë e atyre komunalë të…

Vasfije Krasniqi kërkon që lulëkuqja me katër petale të bëhet simbol përkujtimor i gjenocidit

Ish-deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje dhe njëra nga viktimat që ka denoncuar publikisht dhunën seksuale, Vasfije Krasniqi – Goodman, përmes një…

Michel për aplikimin e Kosovës në BE: I takon Këshillit Evropian që të trajtojë këtë temë

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel ka deklaruar se i takon Këshillit Evropian që të trajtojë çështjen e aplikimit të…