Thaçi deklarohet pas takimit me Veselin

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka nisur takimet me liderët e partive në pozitë dhe ato opozitare. Këto takime po…

Thaçi pas takimit me Mustafën: Të unifikuar në çështjet kombëtare

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, është deklruar pas takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Përmes një postimi në Tëitter,…

Koronavirusi, Ambasada e Kosovës në Itali u bënë thirrje shtetasve tanë që të reduktojnë lëvizjet

Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali u ka bërë thirrje shtetasve tanë që të reduktojnë lëvizjet dhe fluksin në…

Koronavirusi, mblidhet qeveria shqiptare

Mëngjesin e sotëm do të mblidhet qeveria shqiptare për shkak të konfirmimit të dy rasteve me koronavirus. Kryeministri Edi Rama…

Thaçi takon krerët e partive politike, në dyshim takimi me Kurtin

Me qëllim të informimit, konsultimit dhe koordinimit për çështje të interesit shtetëror, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar për…

Veseli: Podujeva meriton një kryetar të zoti si Naim Fetahu

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Violeta, kanë marrë pjesë në organizimin…

Thaçi nis takimet për koordinim të çështjeve me interes shtetëror

Me qëllim të informimit, konsultimit dhe koordinimit për çështje të interesit shtetëror, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar për…

Blerim Reka deklarohet rreth idesë së tij për daljen e Serbisë në Adriatik

Ministri i Integrimeve Evropiane Blerim Reka ka reaguar pas kritikave ndaj idesë për daljen e Serbisë në Adriatik përmes kalimit…

Haradinaj propozon konferencë për unitet para marrëveshjes finale me Serbinë

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar të mbahet një konferencë dy-ditore në Kosovë, që do…

Prodhuesit shqiptarë nuk panë “hair” prej tarifës, mbledhja e dy qeverive në Shkodër sa për sy e faqe

Tarifës 100 përqind nuk ia panë hairin prodhuesit në mbarë trojet shqiptare, pasi më shumë u dëmtuan sesa që patën…