​Kuvendi voton pro dërgimit të kontingjentit të FSK-së në ishujt Falkland

Me 77 vota për Kuvendi i Kosovës ka vendosur për dërgimin e kontingjentit të Forcës së Sigurisë së Kosovës jashtë…

Osmani pritet me ceremoni të lartë shtetërore nga homologu i saj bullgar

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani po qëndron në Bullgari. Ajo është pritur me ceremoni të lartë shtetërore nga homologu i…

​Takimi i Komisionit për të Drejtat e Njeriut me raportuesin special të OKB-së, pa praninë e mediave

Takimi i anëtarëve të Komisionit parlamentar për të Drejtat e Njeriut me Fabian Salvioli, raportues special i OKB-së për promovimin…

Kryeministri Kurti sot në interpelancë

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot (e mërkurë) në seancë plenare. Në rend dite është interpelanca me kryeministrin, Albin…

Qeveria ndan 7 milionë euro për sektorin publik dhe studentët

Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e 110-të, ka miratuar kërkesën e Ministrisë së Financave për ndarjen e mjeteve prej 7…

Peci: Vitin e ardhshëm do të kemi numër rekord të të mbjellave në Kosovë

Ministri i Bujqësisë, Faton Peci ka prezantuar buxhetin dhe prioritet për vitin 2023 para deputetëve të Komisionit për Mjedis, Ushqim,…

E mbijetuara e dhunës seksuale lëshon sallën teksa po fliste Daçiq

Prezenca e Ivica Daçiq ka bërë që e mbijetuara e dhunës seksuale nga Kosova ta lëshojë sallën ku po diskutohej…

Ministri Mehaj mori pjesë në konferencën e Kartës së Adriatikut

Kosova është e përkushtuar që të jetë pjesë e strukturave rajonale dhe globale të sigurisë, në veçanti OKB-së, BE-së, NATO-s…

Deputeti Shala-Mujës: Po gënjen dhe manipulon për Trepçën

Gjatë raportimit të ministres së Ekonomisë, Artane Rizvanolli në Komisionin për Ekonomi, deputeti i Vetëvendosjes Armend Muja ka thurur lavde…

​Procedohet në Kuvend Projektligji për pensionet e zyrtarëve policorë

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka shqyrtuar Projektligjin për pensionet e zyrtarëve policorë të Policisë së Kosovës dhe…