“Janë një shtëpi budallë”, Haradinaj: Kurti po e shkatërron ekonominë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në një intervistë për KosovaPress adreson akuza të ashpra ndaj…

Grabiten rreth 10 mijë euro në një institucion mikrofinanciar në Prizren

Policia ka informuar se dje në Prizren ka ndodhur një grabitje. Sipas raportimit në Polici, në një institucion mikrofinanciar janë…

Përvjetori i lindjes së Ismail Kadares

Më 28 janar të vitit 1936, 87 vjet më parë është lindur poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare.…

Hajdari: Bashkëpunimi ekonomik me Kroacinë me rëndësi të madhe për Kosovën

Ministria e Tregtisë, Rozeta Hajdari ka thënë se bashkëpunimi me Kroacinë dhe intensifikimi i mëtutjeshëm i marrëdhënieve ekonomike është me…

Përfaqësuesit e bizneseve të gatshëm për të kontribuar për ushtrinë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka shkruar se në kuadër të bashkëpunimit me bizneset dhe institucionet private, Oda Ekonomike e…

Kundër edhe të tijtë, propozimi “100 eurosh” i Muratit për tatimin nuk mirëpritet në Komision

Ministri i Financave, Hekuran Murati i propozoi Komisionit për Buxhet që t’i falen 100 eurot e para për secilin tatimpagues…

​Rritja e çmimit të tatimit në pronë, ja propozimi i Muratit

Ministri i Financave, Hekuran Murati i propozoi Komisionit për Buxhet që të falen 100 eurot e para për secilin tatimpagues…

Rahoveci nderon dëshmorët, Latifi: Janari skuqi me gjak të pastër tokën shqiptare

Në Qendrën Kulturore “Mensur Zyberaj”, sot u kujtuan katër dëshmorët që kanë rënë më 27 janar të vitit 1990. Komuna…

Osmani kujton viktimat hebreje: Është e rëndësishme që t’i kujtojmë edhe veprimet e shqiptarëve gjatë Holokaustit

Presidentja Vjosa Osmani në Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit, bëri homazhe te pllaka përkujtimore për hebrenjtë që u zhdukën…

Osmani takoi Grupin e Miqësisë Austri-Kosovë: Kosova e përkushtuar për stabilitetin e vendit e rajonit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani priti sot në takim një delegacion të Grupit të Miqësisë Austri- Kosovë, të kryesuar nga…