Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Mustafa nuk jep dorëheqje, kërkon nga institucionet e drejtësisë ta zbardhin rastin

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa ka thënë se nuk ka asnjë arsye të jap dorëheqje, pas arrestimit të…

Mustafa pas aksionit policor: S’kam arsye të jap dorëheqje

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa ka thënë se nuk ka asnjë arsye të jap dorëheqje, pas arrestimit të…

​“Subvencionet”, Hoti: Dënim maksimal për fajtorët

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti reagoi pas operacionit të sotëm policor në Agjencinë për Zhvillim të Bujqësisë ku u arrestuan…

Mbrojtja e Gucatit dhe Haradinajt: Po përballemi me qasje shpërfillëse nga ana e Prokurorisë

Në seancën e radhës mbi ecurinë e çështjes ndaj ish-drejtuesve të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UCK-së, Hysni Gucati…

Mbi 2 mijë qytetarë vaksinohen në Preshevë, Arifi akuzon opozitën për presion ndaj qytetarëve

Për dallim nga qytetarët e Kosovës, ata në Luginën e Preshevës kanë mundësi të zgjedhin katër lloje të vaksinave anti-COVID.…

​Vrasja e Kujtim Veselit, sot shqyrtohet ankesa e familjes që kërkon rritjen e dënimit për autorin

Në Gjykatën e Apelit sot duke filluar nga ora 10:15 do të mbahet seanca për shqyrtimin e ankesës për rritjen…

Rashiq rrahjen e djalit të tij e quan sulm të organizuar

Politikani serb nga Kosova, Nenad Rashiq rrahjen e djeshme të djalit të tij e ka quajtur sulm të organizuar dhe…

4 viktima dhe 368 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

IKSHPK ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret…

​Mustafa kërkon të thyhet heshtja në LDK: Duhet analiza e diskutime, jo heshtje për të ruajtur pozicionet

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Besian Mustafa, përmes një letre ka kërkuar që të thyehet heshtja brenda partisë dhe të…

Hoti dënon rrahjen e djalit të Rashiq: Dhuna është e papranueshme

Kryeministri në detyrë i Kosovës Avdullah Hoti ka reaguar pas incidentit të djeshëm në Llapnasellë, ku disa persona rrahën brutalisht…
error: