Edhe 34 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, shkon në 703 numri i përgjithshëm

Sot më 24 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 263 mostra…

SHBA në OKB: Kosova të heq të gjitha masat menjëherë dhe në mënyrë të pakushtëzuar

Përfaqësuesja e SHBA në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, Kelly Craft ka kërkuar nga Kosova dhe Serbia të…

Tahiri i AAK-së: Javën e ardhshme Kosova bëhet me qeveri të re

Besnik Tahiri nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, pas takimit me kandidatin për kryeministër, Avdullah Hotin e LDK-së, tha se…

Istrefi: Bordi i Telekomit me urdhëra politik po shkel ligjin

Kryeshefi i Telekomit të Kosovës, Bedri Istrefi ka reaguar për shkarkimin e dy anëtarëve të Bordit të Telekomit të Kosovës…

Kurti: Nuk mund t’i ndalë protestat e thirrura nga qytetarët, VV s’ka organizua protestë

Për thirrjet në rrjetet sociale për protesta më 4 dhe 5 maj, kryeministri në detyrë Albin Kurti ka thënë se…

Kurti për Hotin: Thaçi do një kryeministër të dobët

Kryeministri në detyrë Albin Kurti ka komentuar sot zhvillimet e fundit politike, i cili tha se Avdullah Hoti në pozitën…

Sot ditëlindja e presidentëve shqiptarë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ish-presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi, sot festojnë datëlindjet e tyre. Thaçi ka mbushur 52…

Haradinaj: Qeveria e re nuk do të varet nga Lista Serbe

Lideri i AAK-së ka folur rreth asaj nëse kjo parti do të votojë edhe për një mandat të presidentit të…

Haziri flet për qeverinë e re: Koalicion prej zorit – nuk kemi zgjidhje

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka treguar nëse koalicioni i mundshëm me AAK, Nismën dhe pakicat…

Haziri tregon dallimet që ka me Mustafën, Osmanin dhe Veliun

Nënkryetari i LDK-së Lutfi Haziri ka folur sonte rreth raporteve të tij me Vjosa Osmanin, Agim Veliun dhe Isa Mustafën.…