Dëmtoi provat, arrestohet një zyrtar policor nga Njësia e Reagimit të Shpejtë – Veri

Një zyrtar policor nga Njësia e Reagimit të Shpejtë – Veri, është arrestuar për shkak të dëmtimit të provave nga…

Gërvalla në Vjenë: Serbia po tregohet destruktive në procesin e dialogut

Shefja e diplomacisë kosovare Donika Gërvalla, gjatë vizitës së saj në Austri, është takuar me ministren Federale të Austrisë për…

Murtezaj: Këngëtaret dhe kameramanët e dasmave por edhe ata që fitojnë në rrjetet sociale kanë obligime tatimore

Drejtori i Administratës Tatimore të Kosovës, Ilir Murtezaj në një intervistë për KosovaPress, ka folur për sektorët e bizneseve të…

Lëshohet urdhërarrest për ish-eprorin e lartë policor

Gjykata Themelore në Mitrovicë ka urdhëruar arrestimin dhe shoqërimin me forcë të ish-shefit të operativës në policinë e Kosovës, Zhelko…

Zëvendëspresidentja e MCC: Është koha e jashtëzakonshme për të punuar për energjinë e efiçencës

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka thënë se sektorit të energjisë në Kosovë po i japin drejtim të duhur. Në…

Konferenca me donatorë-subvencionet për eficiencë të energjisë në Kosovë

Mbahet Konferenca me donatorë – Subvencionet për Eficiencë të Energjisë në Kosovë.

​Përfaqësuesit e MCC në ditën e fundit në Kosovë

Sot është dita e fundit që zëvendës presidentja e MCC-se, Alicia Mandeville, do të qëndrojë në Kosovë. Të dielën dhe…

Droga e konfiskuar në veri kap vlerën 6 milionë euro

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla ka dalë me detaje të reja rreth aksionit të policisë në veri të…

Kurti për aksionin në veri: Krimi po luftohet pa ndërprerje

Kryeministri Albin Kurti ka reaguar pas aksionit të Policisë së Kosovës në veri, ku u gjet një laborator i kultivimit…

Aksioni kundër drogës në veri, Sveçla jep detajet

Policia ka zbuluar sot në veri të Kosovës një laborator për kultivimin e marihuanës me mbi 10.000 fije bimë të…