Barazohet gjithçka mes Dritës e Llapit

Skuadra e Dritës ka arritur të rikthehet në lojë në finalen e Kupës së Kosovës kundër Llapit. Gjilanasit e Ardian…

Murati: Ekzekutohet shtesa prej 100 euro për punonjësit e sektorit privat

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka njoftuar se është bërë ekzekutimi shtesës prej 100 euro për rreth 210 mijë të…

​Infektiva përgatitet për linë e majmunit, Vishaj: Nuk përhapet me shpejtësinë e COVID-it

Kosova ende nuk ka regjistruar asnjë rast të prekur nga lija e majmunit, një sëmundje e re e cila ka…

​Kuvendi mblidhet sot

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mblidhen në seancë plenare sot, e enjte, nga ora 10:00. Fillimisht deputetët do…

​Flamuri evropian mbush 36 vjet

Komuniteti evropian më 26 maj të vitit 1986, miraton flamurin evropian, simbol i Bashkimit Evropian, por edhe i identitetit në…

Pellegrini ngre “në qiell” trofeun e Ligës së Konferencës

Roma e ka festuar titullin e parë evropian duke e rrëmbyer trofeun e Ligës së Konferencës, edicioni e parë të…

Roma fiton edicionin e parë të Ligës së Konferencës, mposht Feynoordin në finale

Skuadra italiane Roma është kurorëzuar si skuadra më e mirë e edicionit të parë të Ligës së Konferencës, një kompeticion…

Roma edhe më afër triumfit, kalojnë 80 minuta lojë në “Air Albania”

Roma po shkon drejt triumfit ndaj Feynoordit në finalen e Ligës së Konferencës kundër Feynoordit. Skuadra e Jose Mourinhos vazhdon…

Feynoordi e nis furishëm pjesën e dytë, kërkon golin e barazimit

Skuadra holandeze Feynoordi e ka nisur me ritëm të lartë pjesën e dytë të ndeshjes finale të Ligës së Konferencës…

Starton pjesa e dytë, Roma 45 minuta larg trofeut

Ka filluar edhe pjesa e dytë e finales së Ligës së Konferencës ndërmjer Romës dhe Feynoordit. Roma do të kërkojë…