Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Sejdiu fajëson Mustafën për debaklin e 14 shkurtit

Ish-presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu ka folur rreth debaklit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në zgjedhjet e 14 shkurtit,…

​12 persona të arrestuar nën dyshimin për keqpërdorim me subvencione, sekuestrohen 400 mijë euro

12 persona janë arrestuar sot në aksionin policor që është zhvilluar në Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë dhe në disa…

AKI ende pa drejtor, njohësit e sigurisë thonë se jo stabiliteti politik po dëmton çështjet e sigurisë

Ka një muaj prej kur ka kaluar afati ligjor për emërimin e drejtorit Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, por pozita…

​Qeveria mban mbledhje, ja vendimet që u morën

Në pajtim me Rregulloren e Punës, me kërkesë të Kryeministrit në detyrë Avdullah Hoti, Qeveria e Republikës së Kosovës ka…

Specialja mban seancën e radhës ndaj krerëve të OVL UÇK

Zyra e Prokurorit të Specializuar do të mbajë sot seancën për dy krerët e OVL-UÇK-së, Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj.…

PE voton Raportin për Kosovën, kërkohet nga Prishtina ta luftojë krimin dhe korrupsionin

Komiteti për Punë të Jashtme i Parlamentit Evropian, ka miratuar Raportin Vjetor për Kosovën ku kërkohet nga Prishtina angazhim më…

LVV s’ka marrëveshje për ndarje të ministrive me Osmanin, të shqetësuar edhe për votat e komuniteteve

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka një marrëveshje me Listën e Vjosa osmanit për ndarje të posteve ministrore. Zëdhënësi i këtij subjekti,…

Katër shtatzëna me COVID-19 po marrin trajtim në Klinikën Gjinekologjike

Në repartin COVID në Klinikën Obstetrike Gjinekologjike të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës momentalisht janë duke u trajtuar 4 gra…

Kosnett: Së pari të formohet qeveria, pastaj të zgjidhet presidenti

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Philip Kosnett, ka folur rreth formimit të Qeverisë së re të dalë nga zgjedhjet e…

Kosnett për procesin e dialogut: Bota nuk mund të presë

Ambasadori i SHBA-së në Prishtinë, Philip Kosnett, është deklaruar në lidhje me  dialogun Kosovë-Serbi, për vazhdimin e të cilit kandidati…
error: