Qeveria merr vendim për targat, reciprocitet me Serbinë për letërnjoftime

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme elektronike mori vendim të mundësojë regjistrimin e automjeteve me targa RKS për të…

Lajçak synon takim Kurti-Vuçiq para pushimeve të verës

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak beson se ekziston një momentum për takim në…

Lajçak mbërrin në veri, pritet nga Rakiq dhe kryetarët e komunave veriore

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak, është duke qëndruar në veri të Mitrovicës. Ai aktualisht ndodhet…

Lajçak: Momentumi për takime më të shpeshta e të rregullta Kurti-Vuçiq

Emisari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka thënë po punojnë për të organizuar takime të shpeshta e…

​Lajçak mbyll sot vizitën në Kosovë, dialogu e të pagjeturit në fokus të vizitës treditore

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimi Evropian për dialogun Beograd – Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav…

Kurti: Kosova angazhohet për dialog me qendër njohjen reciproke

Kryeministri Albin Kurti është takuar sot me ambasadorët e shteteve të QUINT-it dhe Përfaqësuesin e Posaçëm të BE-së në Kosovë,…

Kurti për vizat: Nuk është në anën e Kosovës të bëjë diçka shtesë

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se nuk është në anën e Kosovës që të bëjë diçka shtesë sa i përket…

Takimet me liderët opozitarë për vettingun, Haxhiu: Brenda ditësh përpjekjet e para

Brenda kësaj jave pritet që kryeministri i Kosovës, Albin Kurti bashkë me ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu t’ju dërgojnë ftesa…

​31 vjet nga masat e dhunshme të Serbisë në UP

Pas rreth 20 vjet pune të suksesshme të Universitetit të Prishtinës, vitet 1989-1990 shënuan fillimin e përpjekjeve të pandalshme serbe për…

Lajçak: Me Kurtin diskutuam për rrugën përpara në dialogun Kosovë-Serbi

Emisari special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak është deklaruar lidhur me fillimin e vizitës së tij treditore në…