Carabao Cup, kryendeshja e sotme ajo mes West Ham dhe Manchester City

Carabao Cup, kryendeshja e sotme ajo mes West Ham dhe Manchester City

Në kuadër të fazës së çerekfinales, Carabao Cup do të vazhdojë sot me disa përballje tejet interesante.

Kryendeshja e sotme do të jetë ajo mes dy klubeve të Premier Ligës angleze, ku skuadra e West Ham United pret në shtëpi kampionin aktual anglez Manchester Cityn, përcjell KosovaPress.

Po ashtu, ndeshje sot do të zhvillojë edhe gjigandi anglez Liverpool, i cili do të jetë mysafirë i skuadrës nga Championship-i anglez Preston North End.

Në anën tjetër, në ndeshjet e zhvilluara mbrëmë në kuadër të kësaj gare, skuadrat si Arsenal, Chelsea dhe Sunderland siguruan kualifikimin tutje.

Ndeshjet e sotme të cilat zhvillohen në kuadër të Carabao Cup i gjeni më poshtë.


20:45 Burnley – Tottenham

20:45 Leicester City – Brighton

20:45 Preston – Liverpool

20:45 Stoke City – Brentford

20:45 West Ham United – Manchester City

Lexo edhe

Video

error: