Caktohet gjyqtari i ndeshjes mes Izraelit dhe Kosovës

Caktohet gjyqtari i ndeshjes mes Izraelit dhe Kosovës

Gjyqtari skocez, Willy Colom do të ndajë drejtësinë në ndeshjen mes Izraelit dhe Kosovës, e cila zhvillohet këtë të shtune në kuadër të Kampionatit Evropian Euro 2024.


Colom do të rikthehet në Izrael për herë të dytë brenda gjashtë muajve, pasi që ndau drejtësinë në ndeshjen ku Hapoel Be’er Sheva u mposht 2:1 nga Villarreali në shtator në Ligën e Konferencës, raporton KosovaPress.

Interesante është fakti që Kombëtarja e Izraelit nuk ka pasur bilanc pozitiv në ndeshjet ku ka ndarë drejtësinë Colom, duke regjistruar një fitore, katër barazime dhe shtatë humbje.

Lexo edhe

Video