Bushi: Brenda 2-3 ditëve mbërrijnë trupat e viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari

Bushi: Brenda 2-3 ditëve mbërrijnë trupat e viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari

Nazim Bushi, zëvendës ministër i Punëve të Brendshme i Maqedonisë Veriore, ka bërë të ditur se kanë kontaktuar me familjarët e viktimave, si dhe kanë dërguar në institutin e mjekësisë ligjore për të marrë analizat e AND-së.

“Gjatë tërë ditës ne si Ministri e Punëve të brendshme kemi ndërmarrë nëpërmjet sektorëve të punëve të brendshme duke filluar nga Dibra në Shkup. Kemi kontaktuar familjarët e viktimave, kështu që kemi dërguar në institutin e mjekësisë ligjore për të marrë analizat e AND-së”, tha Bushi për Alsat.


Ai thekson se nuk ka asgjë zyrtare dhe nuk dihet ende arsyeja se pse ndodhi si dhe po presin nga autoritetet bullgare.

“Ende nuk kemi asgjë zyrtare, presim, arsyet nuk i dimë për çka, po presim hetimet nga autoritetet bullgare, dhe ditëve në vijim do të ju informojmë gjithçka. Trupat e viktimave mendohet të mbërrijnë brenda dy ose tre ditëve”, shtoi Bushi.

Video

1 Koment

  • […] Bushi: Brenda 2-3 ditëve mbërrijnë trupat e viktimave të aksidentit tragjik në Bullgari Ministri Spasovski bën bilancin e tragjedisë në Bullgari Aksidenti tragjik në Bullgari, Komuna e Tetovës pezullon aktivitetet Aksidenti në Bullgari, Ganiu: Nga komuna e Çairit janë më shumë se 16 viktima Osmani: Nesër pritet të fillojë identifikimi i viktimave të aksidentit në Bullgari “Shoferin e zuri gjumi”, i mbijetuari nga tragjedia në Bullgari rrëfen momentet e betejës me flakët Gërvalla ngushëllon Osmanin për viktimat e aksidentit tragjik në Bullgari ​Këta janë 7 personat që i mbijetuan aksidentit tragjik në Bullgari […]

Komentet janë të mbyllura.