Burri qëllon nënën për vdekje me gërshërë, më pas u përpoq të digjte trupin

Burri qëllon nënën për vdekje me gërshërë, më pas u përpoq të digjte trupin

Një 56-vjeçar italian me një histori të gjatë të problemeve mendore goditi për vdekje nënën e tij 84-vjeçare me një palë gërshërë në shtëpinë e tyre në Marche të dielën, thanë burimet lokale të hënën.

Burri Michele Quadraroli, dhe nëna e tij Maria Bianchi, kishin një dyqan duhani në qytetin e San Severino Marche pranë Macerata, ku ata ishin shumë të njohur.


Quadraroli u përpoq të digjte trupin e Bianchi-t pasi e vrau, tha policia.

Burri ka qenë në trajtim për probleme psikiatrike prej disa kohësh, thanë burimet lokale.

Apartamenti ku ndodhi krimi i dyshuar ishte në Via Raffaello, e njëjta rrugë me kazermën lokale të Karabinierëve./ANSA

Lexo edhe

Video