Burri ndihmon gruan të martohet me dashnorin

Një burrë nga India kohët e fundit mori shumë vëmendje në vendin e tij pasi ndihmoi gruan me të cilën ishte martuar për shtatë vjet për t’u martuar me një burrë me të cilin ajo kishte një lidhje prej vitesh.

Utam Mandal dhe Sapna Kumari nga Bagalpur u martuan në vitin 2014 dhe janë prindër të dy fëmijëve. Ata ishin të lumtur së bashku për një kohë, por në një moment Sepna ra në dashuri me kushëririn e Utman, një burrë më të ri që i vizitonte herë pas here.

Sapna filloi një lidhje me të, dhe Utam mësoi për këtë dhe ata debatuan shumë herë, por kur pa që gruaja e tij nuk mund ta përfundonte lidhjen me të dashurin e saj, ai vendosi të tërhiqet dhe ta ndihmojë atë të martohet me të.


Për një shpalosje të tillë të ngjarjeve, e cila është personale e asaj nga filmi në Bollywood, Hum Dil De Chuke Sanam, shumë nuk besuan se ishte e mundur në jetën reale, raporton Oddity Central.

“Unë isha i zemëruar dhe i trishtuar kështu që vendosa të gjej një zgjidhje,” tha Mandal për ETV Bharat. “Jeta e tre njerëzve do të ishte shkatërruar nëse nuk do ta kisha bërë atë. Kjo ishte zgjidhja e vetme dhe tani ne të gjithë mund të jemi të lumtur, “shtoi ai.

Me kalimin e viteve, prindërit e Sapnës u përpoqën ta bindnin që të qëndronte e martuar me burrin e saj në mënyrë që të mos shkatërronte familjen, por përpjekjet e tyre ishin të kota. Në fund, Utam i bindi ata që të vinin në dasmën e saj me të dashurin e saj Raju Kumar.

Nuk dihet nëse çifti u divorcua para ceremonisë së re, por mediat indiane raportojnë se fëmijët qëndruan me të, duke marrë parasysh që nëna thuhet se nuk pranoi t’i merrte me vete.

Lexo edhe

Video