Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Bundesliga gjermane rikthehet sot me dy ndeshje interesante

Bundesliga gjermane rikthehet sot me dy ndeshje interesante

Liga gjermane e njohur ndryshe edhe si Bundesliga gjermane rikthehet sot me dy ndeshje interesante në kuadër të xhiros së 18-të.

Ndeshja më interesante do të jetë mes Schalke 04 dhe Bayern Munich, respektivisht mes vendit të fundit dhe vendit të parë në tabelë, përcjell KosovaPress.

Pas 17 xhirosh, Schalke pozicionohen në vendin e 20-të në tabelë, ku ka regjistruar vetëm një fitore, katër barazime dhe 12 humbje.


Kurse në anën tjetër, Bayern Munich pas 17 ndeshjesh, kanë 12 fitore, tre barazime dhe dy humbje, duke kryesuar tabelën e Bundesligës me gjithsej 39 pikë.

Programin e plotë të ndeshjeve në Bundesligën gjermane e gjeni të bashkangjitur më poshtë.

15:30 Schalke 04 (20) – Bayern Munich (1) (Stadiumi)

18:00 Hoffenheim (13) – FC Koln (16) (Stadiumi)

Lexo edhe

Video

error: