Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Bruce Springsteen gjobitet me 540 dollarë për përdorim të alkoolit në parkun kombëtar

Bruce Springsteen gjobitet me 540 dollarë për përdorim të alkoolit në parkun kombëtar

Këngëtari legjendar Bruce Springsteen është gjobitur sot me 540 dollarë pasi u shpall fajtor për konsumim të alkoolit në një park kombëtar në SHBA.

Superylli u arrestua më 14 nëntor 2020, pasi siç tha përmes Zoom në seancë, ai piu “dy tequila të vogla” në Zonën Kombëtare të Rekreacionit Gateway të Nju Xhersit.

Springsteen u akuzua gjithashtu për vozitje të pakujdesshme dhe nën ndikimin e alkoolit, dhe gjykata sot hodhi poshtë dy akuzat, për të cilat nuk ka prova të mjaftueshme.


Springsteen ishte i qetë gjatë rrëfimit edhe pse e dinte që konsumimi i alkoolit në parkun nacional ishte i ndaluar.

Pasi fillimisht u deklarua i pafajshëm për të tri akuzat, mbrojtja dhe prokuroria ranë dakord që Springsteen do të shpallej fajtor për konsumimin e alkoolit në këmbim të hedhjes poshtë të dy akuzave të tjera dhe shmangies së gjykimit.

Gjykatësi Anthony Mautone vuri në dukje se para dy vjetëve, konsumi i alkoolit në parkun kombëtar konsiderohej shkelje e ligjit.

Video

error: