Britney Spears sjell më 26 gusht këngën e parë pas 6 vjet mungese në skenën muzikore

Britney Spears sjell më 26 gusht këngën e parë pas 6 vjet mungese në skenën muzikore

Muzikanti legjendar Sir Elton John njoftoi në rrjetet sociale duetin e shumëpritur me Britney Spears.

Në Instagram, ai postoi një kolazh të tij si djalë në piano dhe Britney të vogël, duke zbuluar datën e publikimit të këngës – 26 gusht.

Përveç kësaj, ai postoi në TikTok një klip të këngës Tiny Dancer, hiti i tij i vitit 1971, të cilës i dha një tingull të ri në një duet me Britney.

Kënga e titulluar “Hold Me Closer”, do të shënojë rikthimin e Britney në muzikë dhe këngën e saj të parë që nga viti 2016 dhe fundin e një kujdestarie 13-vjeçare nën babanë e saj Jamie.


“Kjo ishte ideja e tij dhe Britney e do atë. Ata regjistruan një ballinë të këngës legjendare Tiny Dancer dhe tingëllon e mahnitshme. Ata punuan me producentin Andrew Watt”, tha një burim i paidentifikuar.

Para se Elton John të publikonte një klip të këngës, një klip prej tre sekondash u zbulua në publik, i cili u dënua ashpër nga fansat e Britney.

“Të prishësh publikimin e këngës së parë të Britney-t është krejtësisht mungesë respekti”, ka shkruar njëri prej fansave në rrjetet sociale.

Britney në Instagram ka treguar se është shumë e emocionuar për punën me Elton.

“Faleminderit të gjithëve që më dërguan fjalë përkrahjeje. Vërtet do të thotë shumë për mua. Mezi pres që të gjithë të dëgjoni këngën që kemi punuar së bashku”, ka shkruar ylli i estradës.

Lexo edhe

Video