Britania e Madhe regjistron rreth 19 mijë raste të reja me koronavirus

Britania e Madhe regjistron rreth 19 mijë raste të reja me koronavirus

Britania e Madhe raportoi 18.662 raste të reja të koronavirusit sot dhe 398 njerëz vdiqën, sipas të dhënave zyrtare të Ministrisë së Shëndetësisë.

Qeveria britanike njoftoi se 141 vdekje u përfshinë në numrin e viktimave, i cili u la jashtë numrit të përgjithshëm të shtunën për shkak të një gabimi gjatë përpunimit të shifrave zyrtare, raporton Reuters.


Sipas të dhënave nga e shtuna, 19.875 raste të koronavirusit u regjistruan, ndërsa 341 njerëz vdiqën.

Që nga shpërthimi i epidemisë me koronavirus në Britani të Madhe janë konfirmuar mbi 1.5 milionë raste, ndërsa 55.024 persona kanë vdekur, sipas Worldometers.

Lexo edhe

Video

error: