Bournemouthi e mposht Tottenhamin, e pëson edhe Evertoni

Bournemouthi e mposht Tottenhamin, e pëson edhe Evertoni

Kanë përfunduar pesë nga gjashtë ndeshjet e programit të sotëm të Premier Ligës angleze, ku kemi rezultate tejet interesante.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Stamford Bridge”, Chelsea u mposht 2:1 nga skuadra e Brightonit, raporton KosovaPress.

Po ashtu, humbje sot regjistruan edhe skuadrat si Tottenhami, Evertoni dhe Brentfordi.

Tottenhami u mposht 3:2 si vendas nga Bournemouthi, ndërsa si vendas humbje pësoi edhe Evertoni me shifrat 3:1 nga Fulhami.

Ndërkaq, Brentfordin e mposhti skuadra e Wolverhamptonit me shifrat 2:0.

Rezultatet finale i gjeni më poshtë.


Aston Villa 3:0 Newcastle

Chelsea 1:2 Brighton

Everton 1:3 Fulham

Southampton 0:2 Crystal Palace

Tottenham 2:3 Bournemouth

Wolverhampton 2:0 Brentford

Lexo edhe

Video