Botërori i ri por Ochoa i vjetër, pret penalltinë e Lewandowskit – video

Botërori i ri por Ochoa i vjetër, pret penalltinë e Lewandowskit – video

Momentalisht po zhvillohet pjesa e dytë e përballjes mes Kombëtares së Meksikës dhe asaj të Polonisë, ku rezultati vazhdon të jetë i barabartë 0:0.

Por, gjërat mund të kishin ndryshuar shumë lehtë nëse Lewandowski do të shënonte nga penalltia, raporton KosovaPress.

Gjyqtari akordon penallti në favor të Polonisë për shkak të një ndërhyrje nga Hector Moreno, por që Lewandowski dështoi ta dërgonte topin në portë.


Në portën e Meksikës gjendet portieri legjendar, Guillermo Ochoa i cili pavarësisht edicionit të ri të Kupës së Botës po vazhdon të mahnitë me paraqitjet e tij sikurse në edicionet e kaluara.

Më poshtë mund ta gjeni rastin në fjalë.

(19) Marcos 🖥️ on Twitter: “Gabigol > Lewandowski #FIFAWorldCup #GloboNaCopa (📷 México x Polônia) https://t.co/R4xAi2BYNs” / Twitter

Lexo edhe

Video