Borrell takohet me Kurtin e Vuçiqin: Dialogu i rëndësishëm për qytetarët tuaj

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politika të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Joseph Borrell, tashmë është takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq. Në Twitter, Borrell ka publikuar fotografitë e takimit dhe ka shkruar se dialogu është hap shumë i rëndësishëm për të ardhmen evropiane të dy … Continue reading Borrell takohet me Kurtin e Vuçiqin: Dialogu i rëndësishëm për qytetarët tuaj