Borrell: Dialogu nuk ka alternativë, “non paper” janë lajme të rrejshme

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Josep Borrell e ka quajtur lajm të rrejshëm dokumentin “non paper” për arritjen e marrëveshjes finale ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Kryediplomati evropian përmes një konference të përbashkët në Bruksel me kryeministrin Albin Kurti tha se ai nuk ka marrë asnjë nga këto dokumente … Continue reading Borrell: Dialogu nuk ka alternativë, “non paper” janë lajme të rrejshme