Boris Johnson ndihet më mirë

Boris Johnson ndihet më mirë

Gjendja e kryeministrit britanik Boris Johnson në njësinë e kujdesit intensiv për koronavirus është përmirësuar sot.


Ai u pranua në Spitalin St. Thomas të dielën pas disa ditësh ethe dhe kollitje, ndërsa të hënën u transferua në kujdesin intensiv ku mori oksigjen, por nuk ishte në respirator.

“Ndihet më mirë. Është në gjendje stabile, gjendja e tij po përmirësohet. Ai po bashkëpunon me stafin mjekësor,” tha ministri i Kulturës Oliver Dowden, transmeton KosovaPress.

Lexo edhe

Video

error: