Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Borë në Kroaci, ndërpriten disa linja të trageteve

Borë në Kroaci, ndërpriten disa linja të trageteve

Bora që ka nisur të bie sonte në Kroacinë qendrore dhe veriperëndimore, Gorski Kotar dhe Lika, ka shkaktuar probleme në trafikun rrugor dhe detar.


Për shkak të reshjeve të borës në pjesë të autostradës Adriatik, qarkullimi është i ndaluar për autobusë me dy nivele, automjete me karvanë, motoçikleta, automjete shpërndarëse dhe automjete me hapësirë ​​të mbuluar të ngarkesave.

Mediat kroate raportojnë se për shkak të erërave të fuqishme nga jugu, të cilat krijojnë valë të larta prej disa metrave në detin e hapur, të gjitha linjat që lidhin Splitin me ishujt qendrorë të Dalmacisë janë ndërprerë.

Lexo edhe

Video

error: