Boksieri Shpëtim Bajoku shënon fitoren e parë në Lojërat Mesdhetare

Boksieri Shpëtim Bajoku shënon fitoren e parë në Lojërat Mesdhetare

Shpetim Bajoku ka shënuar fitore në raundin e parë të garave të boksit në Lojërat Mesdhetare Oran 2022.


Boksieri kosovar mundi me vendim unanim tunizianin, Abdesalem Sassi, kategoria -63 kg, përcjellë KosovaPress.

Meçi u përcoll nga afër edhe nga presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi dhe zëvendësministrja, Daulina Osmani.

Lexo edhe

Video