Bogujevci mbështet Bajçincën

Bogujevci mbështet Bajçincën

Kandidati i LVV-së për kryetar të Komunës së Fushë Kosovës Enver Bajçinca, së bashku me nënkryetaren e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci, kanë qëndruar për vizitë në familjen e martirëve, Mirena.


Ky është njoftimi i tij i plotë:

Bashkë me Nënkryetaren e Kuvendit të Kosovës, Saranda Bogujevci, si dhe kryetaren e Qendrës, Albana Gashi, bëmë një vizitë tek familja e martirëve Mirena, ku u pritem nga kandidati për kuvend komunal Kushtrim Mirena. Në këtë takim të përzemërt u kujtua historia, por u fol edhe për nevojën që shteti të ketë një kujdes më të madh për më të goditurit nga lufta, familjet e mbijetuara nga masakrat serbe në Kosovë.

Lexo edhe

Video

error: