Blinken: Nuk është në interesin e SHBA-së të qëndrojë në Afganistan

Sekretari i Shtetit Antony Blinken deklaroi sot se stafi i ambasadës në kryeqytetin e Afganistanit, Kabul, po largohet nga objekti dhe se ata po shkojnë drejt aeroportit. Blinken tha për CNN se nuk është në interesin e Shteteve të Bashkuara të qëndrojnë në Afganistan, raporton Reuters. Ai deklaroi se Uashingtoni investoi miliarda dollarë në forcat … Continue reading Blinken: Nuk është në interesin e SHBA-së të qëndrojë në Afganistan