Blinken: Bota u tmerrua nga sulmi rus mbi qendrën tregtare

Blinken: Bota u tmerrua nga sulmi rus mbi qendrën tregtare

Sulmi me raketa ruse në një qendër tregtare në Ukrainë sot është i fundit në një varg mizorish në vend dhe bota është e tmerruar, tha sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken.

Në një deklaratë në Twitter, Blinken shkroi: “Ne do të vazhdojmë të mbështesim partnerët tanë ukrainas dhe të kërkojmë llogari nga Rusia, përfshirë ata që janë përgjegjës për mizoritë.”


Zyrtarët ukrainas kanë thënë se shumë civilë dyshohet se kanë vdekur ose janë plagosur pas sulmit të sotëm.

Lexo edhe

Video