Blick: Xhaka, Shaqiri e Zeqiri sot luajnë kundër rrënjëve të tyre

Blick: Xhaka, Shaqiri e Zeqiri sot luajnë kundër rrënjëve të tyre

Granit Xhaka, Xherdan Shaqir dhe Andi Zeqiri sot do të zbresin në fushë për herë të parë në fushë për të luajtur kundër Kosovës, shtetit amë të tyre.

Një artikull te veçantë për këtë fakt e ka shkruar sot gazeta e madhe zvicerane “Blick” që e cilëson këtë përballje të yjeve të tyre nga Kosova si përballje me “rrënjët e tyre”


“Sot do të jetë një lojë shumë e veçantë për Andi Zeqirin, Granit Xhakën dhe Xherdan Shaqirin. Yjet e kombëtares sonë për herë të parë në karrierën e tyre luajnë kundër Kosovës, vendit të prindërve, rrënjëve të tyre”, shkruan “Blick”, përcjellë KosovaPress.

“Xhaka, i cili luan ndeshjen e 100-të për Zvicrën kundër Kosovës, Shaqiri dhe Zeqiri mezi presin takimin special. Një lojë miqësore që kërkon miqësi. Zvicra dhe Kosova ndajnë një miqësi të madhe”, vazhdon artikulli i gazetës zvicerane.

Ndryshe, që të tre, Xhaka, Zeqiri dhe Shaqiri kanë deklaruar para ndeshjes se do të japin maksimumin për të marrë fitore kundër Kosovës.

Lexo edhe

Video