Bislimi deklarohet pas arritjes së marrëveshjes për energjinë

Bislimi deklarohet pas arritjes së marrëveshjes për energjinë

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, njëherësh kryenegociator për dialogun me Serbinë është deklaruar pas arritjes së marrëveshjes për energjinë në veri me Serbinë.

Në një postim në Twiter, ai ka thënë se e njëjta mundëson faturimin e energjisë elektrike në katër komunat veriore të Kosovës, sipas ligjeve dhe sistemit rregullativ të Kosovës.


“Më në fund kemi miratuar Udhërrëfyesin e Implementimit për Marrëveshjet për Energjinë të vitit 2013 dhe 2015. Kjo mundëson faturimin e energjisë elektrike në 4 komunat veriore të Kosovës, sipas ligjeve dhe sistemit rregullativ të Kosovës”, ka shkruar Bislimi.

Kjo është marrëveshja e dytë me Serbinë nën qeverinë Kurti, pas marrëveshjes së përkohshme për targat e veturave.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.